Pazartesi-Cumartesi: 09:00 - 20:00

Halk arasında tartar olarak da bilinen diş taşı, temizlenmediği taktirde ilerde diş çürüklerine ve hatta daha da ilerleyerek diş kayıplarına yol açmaktadır

5132 kez görüntülendi.

Ağız ve diş bakımına en önem gösteren insanın ağzında dahi bakteri bulunmaktadır. Bu bakteriler ağız ve diş temizliğinin en ufak bir açığında yemeklerle buluşarak dişlere yapışma eğilimi gösterirler. Plak adı verilen bu yapışkan madde zamanla diş taşına dönüşerek diş ve diş eti arasında kalın bir tabaka halinde yer ederler. Diş taşı temizliği yapılmadığı taktirde, önemli diş eti problemleri ve diş kayıplarına yol açmaktadır. Bu sebeple her insanın düzenli olarak 6 ayda 1 diş taşı temizliği yaptırması gerekmektedir. Bu süreyi maximum 1 yıla çıkarabilir, ancak daha da uzatırsanız ileride ciddi diş problemleri yaşanabileceğini söylemeliyiz.

Halk arasında tartar olarak da bilinen diş taşı, temizlenmediği taktirde ilerde diş çürüklerine ve hatta daha da ilerleyerek diş kayıplarına yol açmaktadır. Diş eti ve diş arasında bulunan diş taşları önemli diş eti problemlerine yol açabilir ve diş eti çekilmesi, iltihabı gibi sonuçlar doğurabilir.

Diş Taşı Oluşumunu Önleme

Diş taşı oluşumunu önlemek için ağız ve diş bakımınıza özen göstermelisiniz.

-        Dişlerin düzenli fırçalanması çok önemlidir. Diş taşı oluşumunu önlemek için yapılabilecek en önemli şey düzenli fırçalamadır. Günde 2 kez detaylı bir fırçalama yapan bireyde diş taşı oluşumu en az düzeyde seyretmektedir.

-       Diş macunu seçiminizi florürlü diş macunundan yana kullanmalısınız. Florür bakterileri öldürerek diş taşı oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

-       Diş taşı oluşumu çok eskiye dayanıyorsa ve hiç temizlik yapılmamışsa, diş taşlarını temizlemek de zorlaşıyor. Bu sebeple diş taşı oluşumunun ilk evrelerinde temizlik yapılması çok önemlidir. Bu sebeple iyi bir diş kliniğinde uzman Periodontoloji hekimleri tarafından diş taşı temizliği yaptırmak çok önemlidir.

Diş Taşı Temizliği Fiyat

Diş Taşı Temizliği Öncesi Sonrası

Diş taşlarınız yoğun veya azsa da diş taşı temizliği yaptırmalısınız. Ağız ve diş sağlığınız için ilk önerimiz düzenli olarak 6 ay-1 yıl arayla diş taşı temizliği yaptırmanız olacaktır.

Aşağıdaki görseller diş taşı temizliği öncesinde ve sonrasında dişlerdeki değişimi ve temizliği göstermektedir.

CEBECİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

ÜCRETSİZ RANDEVU İÇİN LÜTFEN ARAYIN
Ayrıntılı Bilgi İçin Arayın